Határreformokra hív a Református Egyházak Világközösségének küldöttsége

2019. április 29., címkék: usa presbiteriánus egyháza (pcusa), református egyházak világközössége (rev), migráció, mexikó

Nemcsak a migráció okaira, hanem az útjuk során a migránsokat érő bánásmódra is figyelmet fordító radikális reformokra szólított fel a Református Egyházak Világközössége (REV) által vezetett, a Mexikó és az Amerikai Egyesült Államok közötti határhoz látogató nemzetközi keresztyén küldöttség.

A REV gyakornoki programot hirdet

2017. augusztus 29., címkék: református egyházak világközössége (rev), pályázat, Pályázat, rev, REV

A Református Egyházak Világközössége (REV) 2018. január 1-től egy évre keres gyakornokot hannoveri irodájába. A jelentkezési határidő október 15-én jár le.

Wittenberg – a keresztyén egység központja

2017. május 03., címkék: REV, rev, lipcse, református egyházak világközössége (rev)

500 évvel ezelőtt Wittenberg városából indult el a reformáció, amikor Luther Márton kitűzte 95 tételét a vártemplom ajtajára. Ám Wittenberg idén nemcsak az egész éven át tartó megemlékezés miatt kerül a figyelem középpontjába, hanem az egyház egyesítésének helyszínéül is szolgál – egy napra biztosan.

Református szolidaritás a Közel-Keleten

2016. november 21., címkék: szíria, közel-keleti reformátusok, református egyházak világközössége (rev), menekültmisszió, united church of christ (ucc), Szíria, keresztényüldözés, amerikai krisztus egyesült egyháza

Egyházunk is csatlakozik a Református Egyházak Világközössége (REV), annak nyugat-európai, valamint észak-amerikai tagegyházai összefogásához a krízis sújtotta térségben élő keresztyének támogatására.

Egyéves gyakornoki programot hirdet a REV

2016. október 01., címkék: református egyházak világközössége (rev), pályázat, Pályázat

A Református Egyházak Világközössége (REV) 2017. január 1-től egy évre keres gyakornokot hannoveri irodájába. A jelentkezési határidő november 1-én jár le.

Misszió szekularizált környezetben

2016. február 23., címkék: református egyházak világközössége (rev), világmissziós tanács, egyházak világtanácsa (evt), evt

A berekfürdői Megbékélés Háza ad otthont február 22–26. között a több egyházi világszervezet által rendezett nemzetközi és felekezetközi szemináriumnak, amely az európai egyházak küldetését érő kihívásokra fókuszál.

Alapvető református értékeink érvényesítésére hív a REV teológiai titkára

2016. február 08., címkék: református egyházak világközössége (rev), konferencia, menekültügy

Az európai menekültkrízis kapcsán az ENSZ és az Egyházak Világtanácsa (EVT) által szervezett január 18-19-i konferencián Douwe Visser képviselte a Református Egyházak Világközösségét (REV). A holland teológus a tanácskozást értékelve hangsúlyozta, hogy a református hagyomány a menekülthelyzetben gyökerezik.

Szolidaritás menekültekkel és magyarokkal

2015. szeptember 14., címkék: rev, REV, református egyházak világközössége (rev)

Zágrábban ülésezett az európai református egyházak vezetőtestülete. A bizottság szokásos feladata mellett kiemelten foglalkozott a menekülthelyzettel és találkozott a horvátországi és szlovéniai magyar tagegyházak vezetőivel.

Az emberkereskedelem hatásait vizsgálta a REV

2015. augusztus 12., címkék: református egyházak világközössége (rev), emberkereskedelem

A Református Egyházak Világközössége (REV) idén kiemelt figyelmet fordít a globális emberkereskedelemmel szembeni fellépésre, a közelmúltban az amerikai-mexikói határon vizsgálta az emberkereskedelem hatásait. Októberben az európai tagegyházak is konzultációt tartanak a témában.

Gyakornoki programot hirdet a Református Egyházak Világközössége

2015. augusztus 05., címkék: rev, REV, református egyházak világközössége (rev)

A hannoveri székhelyű Református Egyházak Világközössége (REV) idén is kiírta gyakornoki állását 30 év alatti egyháztagok számára.

Varsóban tanácskoztak az európai reformátusok

2014. március 31., címkék: rev, bölcskei gusztáv, REV, református egyházak világközössége (rev)

A Református Egyházak Világközössége (REV) európai tagegyházainak vezetői a korábbi gettó közepén található református gyülekezetben tartották közgyűlésüket. A posztkommunizmus volt a főtéma, választásokra is sor került. A résztvevők támogatásukról biztosították a kárpátaljai magyar reformátusokat.